8 Şubat 2015 Pazar

Hint Yağının Saç, Kaş ve Kirpiklere Faydaları

Hint Yağı ve Saç, Kaş,Kirpik Uzatma

Hint yağı bir çok ilaç yapımında ve kozmetikte kullanılan bir yağdır. Mantar önleyici özelliği olduğu bilinmektedir. Kemoterapi ilaçlarında dahi kullanılmaktadır. Dahili kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır ancak özellikle kanser tedavilerinden sonra saçlarını, kaşlarını ve kirpiklerini kaybedenlere mucizevi çözümler sunmaktadır. Ambalajlı kozmetik ürünlerinin kansorejen etkili paraben ve bilumum adını bile telaffuz edemediğimiz madde içerdiği göz önünde bulundurulduğunda atalardan kalma yağların kıymetini anlıyor insan.Hint Yağını Saçta Nasıl Kullanırım ? 

Hint yağı "ricinoleic acid" içermektedir. Bu madde saçların daha hızlı uzamasında etkilidir. Tek başına kullanılabileceği gibi diğer saç uzamasına yardımcı yağlar ve maddelerle karıştırılıp da kullanılabilir. Şimdi saçlarına düşkün tatlı cadılar için bir saç büyüsü hazırlayalım. İşte malzemeler:

30 ml Hint Yağı
30 ml Kara Üzüm Çekirdeği Yağı
10 ml Biberiğe Yağı
10 ml Lavanta Yağı
10 ml e- vitamini
Yarım çay kaşığı Kükürt

Bütün maddeleri bir şişeye koyup iyice çalkalayın, duş almadan 30 dakika önce saç derinize yağı uygulayabilirsiniz.Yağı saç derinizden arıtmakta zorluk çekmemeniz için spreyli bir şişeye koyup, saç derinize sprey yardımıyla sıkarsanız daha kolay ve eşit dağılım sağlarsınız. Yağı saçtan çıkarmayı dert etmeyin. Saçınızı yıkamadan önce şampuanı saç derinize uygularsanız yağın daha kolay arınmasını sağlarsınız.

Hint Yağını Kaş ve Kirpik Uzatmada Nasıl Kullanırım ? 

Hint yağını kaş ve kirpik bakım yağı olarak da kullanabilirsiniz.Fiyatı makul olan bu yağ pahalı ambalajlı ve pahalı birçok kozmetik ürününden daha etkili ve güvenilirdir.

Kaş ve kirpik bakımı için tek başına kulak temizleme çubuğu yardımıyla kullandığınız gibi 30ml yağa 10ml e-vitamini ilave ederek de kullanabilirsiniz. Yastık kılıflarına geçmemesi için gece yatmadan yarım saat önce sürmenizi tavsife ederiz.

Ayrıca günlük bakımınız için, rimelinizin içine iki damla- ancak daha fazla değil- hint yağı damlatırsanız daha etkili bir maskara elde edersiniz.

Zeynep Pelin ATAMAN
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder