3 Şubat 2015 Salı

Ev Yapımı Aloe Vera Yüz Losyonu

 Aloe Vera, içerdiği vitamin A, B1, B2, B 3, B6, B12, C , E ve folik asit, magnezyum, çinko,bakır,kalsiyum, potasyum ve demir  sayesinde, "şifalı bitkilerin kraliçesi" olarak adlandırılır. Aloe Vera, safra kesesi ve böbreklerin fonksiyonlarını iyileştirmede, şeker hastalığını kontrol altında tutmakta, kalp ve damar sağlığında, bağışıklık sisteminin güçlendirmekte, alerjik semptomları yatıştırmakta, eklem ağrılarını hafifletmekte, romatizmal hastalıklarla savaşmakta ve cilt ve cilt ile ilgili problemlerinin ortadan kaldırmakta etkili bir güce sahiptir.

Aloe vera kullanarak evinizde kolaylıkla hazırlayacağınız yüz losyonu sayesinde sağlıklı, pırıl pırıl bir cilde sahip olmanız artık çok kolay.

Malzemeler: 

50 ml gül suyu
50 ml gliserin
50 ml aleo vera suyu
1.2 yemek kaşığı limon suyu
 Hazırlanması ve Kullanımı:

Gül suyunu, gliserini, aloe vera suyunu ve limon suyunu cam bir şişenin içine alın ve iyice çalkalayın. Nemlendirilmiş olan cildinize nazikçe masaj uygulayarak losyonu yedirin. Sonrasında ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Hazırladığınız losyonun ömrü 3-5 gündür. Bu süre zarfında karışımı her gün uygulayarak tüketebilirsiniz.

Yüz losyonu haricinde hazırlamış olduğunuz karışımı, ilk yardım malzemesi olarak ciddi olmayan yaraların tedavisinde, böcek ve sinek ısırmalarında, yanıklarda, ciltteki döküntülerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder